Aktualności

Projektowaniem takiego przekaźnika zajmuje się nasz konstruktor Piotr Tetlak, doktorant Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ramach programu doktoratu wdrożeniowego, Piotr opracowuje rozwiązania techniczne poprawiające efektywność energetyczną przekaźników elektromagnetycznych, co pozwoli na znaczną redukcję zużycia energii, a tym samym korzyści ekologiczne i finansowe. 

 

Projekt realizowany przez Piotra jest częścią programu wspieranego przez NCBiR "OPRACOWANIE PRZEMYSŁOWYCH PRZEKAŹNIKÓW BISTABILNYCH ORAZ PRZEMYSŁOWEJ TECHNOLOGII ICH PRODUKCJI"   Wiecej o programie NCBiR

 

Na więcej informacji o samym projekcie oraz o współpracy Piotra z Uniwersytetem Zielonogórskim zapraszamy do artykułu Gazety Lubuskiej

Projektowaniem takiego przekaźnika zajmuje się nasz konstruktor Piotr Tetlak,...
Czytaj więcej...

Podczas VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości otrzymaliśmy Polską Nagrodę Przedsiębiorczości 2021.  

"Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała w 2013 roku, w Katowicach. Od tamtego czasu wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz spotkań osób decyzyjnych ze świata nauki, biznesu, samorządu, parlamentarzystów oraz reprezentantów administracji rządowej. Kongres to platforma wymiany eksperckiej wiedzy i ogromnego doświadczenia polskich przedsiębiorców, naukowców oraz polityków tj. prezesów spółek, dyrektorów instytucji, rektorów uczelni, samorządowców oraz ekspertów ds. prawa i gospodarki."

W trakcie kongresu zostały wręczone nagrody dla najprężniej działających polskich firmy, uczelni oraz samorządów. Wyróżnienie dla nas przyznane zostało za istotny wpływ na kształt i rozwój w zakresie produkcji najwyższej jakości przekaźników. W Radzie Programowej Kongresu, która przyznaje nagrody zasiadali przedstawiciele 3 sektorów, na których opiera się Kongres: biznesu, nauki oraz samorządu. W tym roku więc o przyznaniu nagród zadecydowała kapituła w składzie: gospodarz miasta w którym odbywa się Kongres - Prezydent Miasta Krakowa - Pan Jacek Majchrowski, Rektor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - prof. nadz. dr Klemens Budzowski oraz Prezes Polskiej Agencji Przedsiębiorczości - Pan Wojciech Pomarański. 

Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracy i gratulujemy wszystkim naszym pracownikom. 

Podczas VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości otrzymaliśmy Polską Nagrod...
Czytaj więcej...

W dniu wczorajszym tj. 19.10.2020 Zarząd Relpol SA podpisał z firmą Lumel SA umowę zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa tj. wydzielonego organizacyjnie, zlokalizowanego w Zielonej Górze oddziału produkcyjnego „Zakład Polon” zajmującego się produkcją i sprzedażą sterowników zabezpieczeniowych serii CZIP oraz stacjonarnych monitorów promieniowania SMP wraz usługami serwisowymi. Z dniem 01.12.2020 Zakład Polon funkcjonował będzie w strukturach Lumelu S.A., pod warunkiem podjęcia uchwały potwierdzającej transakcję przez akcjonariuszy Relpol S.A. 

 

Relpol S.A. zamierza skoncentrować się na inwestycjach i rozwoju potencjału produkcyjnego w nowe rozwiązania przekaźników dla perspektywicznych segmentów rynku. 

 

„Po długiej przygodzie RELPOL z produkcją zabezpieczeń średniego napięcia CZIP oraz stacjonarnych  monitorów promieniowania, kontynuacja i rozwój tego biznesu prowadzona będzie przez LUMEL, naszego partnera biznesowego i sąsiada posiadającego najlepsze do tego kompetencje. Naszej firmie natomiast, transakcja ta pozwoli skoncentrować się na realizacji strategicznego planu unowocześniania portfolio produktowego i zaplecza technologicznego dla produkcji przekaźników w naszym głównym zakładzie w Zarach.”  - powiedział Sławomir Bialik - Prezes RELPOL S.A.

 

20.11.2020

Warunkiem wejścia w życie Umowy zawartej w dniu 19.10.2020 było podjęcie uchwały przez akcjonariuszy Relpol SA. W dniu dzisiejszym tj. 20.11.2020  r. Walne Zgromadzenie Spółki Relpol SA podjęło uchwałę w sprawie sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa pod nazwą Zakład Polon w Zielonej Górze.   

 

Wspólne oświadczenie Zarządów Lumel SA i Relpol SA

List Zarządu Relpol S.A. do klientów i partnerów

W dniu wczorajszym tj. 19.10.2020 Zarząd Relpol SA podpisał z firmą Lumel SA...
14.07.2020

Przyjęliśmy nominację Działu Zakupów ZPUE do wspaniałej akcji #GaszynChallange. W dniu wczorajszym pompowaliśmy dla 23 letniego Bartka Gwiazdy, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi i walczy o wzrok.
Zebrane środki trafią na zbiórkę ➡ https://www.siepomaga.pl/bartlomiej-gwiazda

Aby akcja sie powiodła musi nas być więcej, prosimy o przyjęcie nominacji:
Garo Polska
Zakład Elektroniczny BORNICO
LUMEL

Przyjęliśmy nominację Działu Zakupów 
Czytaj więcej...