Relpol wspiera młode talenty!

Relpol wspiera młode talenty!

Mieliśmy przyjemność gościć u nas Stasia Pająka oraz Kewina Singha 

- zawodników klubu MLKS Agros Żary - lekkoatletyka oraz trenera Mateusza Wisz i przedstawicielkę Zarządu klubu Panią Angelikę Pecynę. Wizyta była związana z podpisaniem umowy na mocy, której będziemy wspierać Kewina i Stasia. 

Stanisław Pająk jest uczniem 2 klasy szkoły średniej. Jego zainteresowania to matematyka, łamigłówki, geografia, turystyka oraz lekkoatletyka. Bierze również udział w różnego rodzaju inicjatywach społecznych. Filmik Stasia został wybrany, jako głos z Polski w konkursie „Voices of Youth – Time Capsule: Hope for the future 2022” i zostanie zaprezentowany na forum ONZ w 2045 roku w setną rocznicę powołania tej organizacji.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

1. Pierwsze miejsce w PZLA Mistrzostwach Polski U-16 w biegu na 300m ppł

2. Drugie miejsce w PZLA Mistrzostwach Polski U-16 w biegu na 110m ppł

3. Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4x200m

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE:

1. Laureat Konkursu przedmiotowego z geografii dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty – rok szkolny 2021/2022

2. Laureat Konkursu przedmiotowego z historii dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty – rok szkolny 2021/2022

3. Finalista Konkursu przedmiotowego z chemii dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty – rok szkolny 2021/2022

Kewin Singh lekkoatletykę w Agrosie Żary zaczął uprawiać w 2018 r, jego trenerem jest Dariusz Wisz, jest tegorocznym maturzystą.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

  1. W 2023 r. zajął 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w Lublinie w skoku w dal.
  2. W Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Pile oraz w Mistrzostwach Polski w sztafetach w Słupsku zdobył wraz z kolegami 4 miejsca w sztafecie 4x100 m.
  3. W ubiegłym roku Kewin był mistrzem województwa lubuskiego w skoku w dal.
  4. Zawodnik Agrosu w roku 2024 jest w Kadrze Narodowej B, w której corocznie od 2021 r. wypełnia minima kwalifikacyjne.
  5. Jego rekord życiowy w skoku w dal wynosi 7,04 m, w biegu na 100 m - 11,41 s. Kewin co roku czyni wielkie postępy w swoich konkurencjach.

Jest pracowitym, systematycznym i bardzo ambitnym zawodnikiem, który poświęca każdą wolną chwilę, aby rozwijać swoją pasję.

Życzymy Stasiowi i Kewinowi dalszych sukcesów we wszystkich dziedzinach!