Relpol Made in Poland

Otrzymaliśmy nagrodę Made in Poland

05.07.2021

Podczas II Kongresu MADE IN POLAND, który odbył się w dniach 1-2 lipca 2021 w Berlinie, otrzymaliśmy nagrodę MADE IN POLAND przyznawaną za wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki, stosowanie nowoczesnych technologii i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, inwestycje w kapitał krajowy i zatrudnianie polskich pracowników oraz współpracę z firmami niemieckimi. Nagrodę w imieniu naszej firmy odebrał Wiceprezes Zarządu Krzysztof Pałgan.

Kongres organizowany przez Polską Agencję Przedsiębiorczości ma na celu wyeksponowanie potencjału polskich producentów, którzy mają istotny wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki w różnych gałęziach przemysłu.

Nagroda PAP_Made in Poland 2021_15x10cm

Made in Poland

Nominacje

Nominacje do nagrody Made in Poland przyznają redakcje Forum Przedsiębiorczości i Biznes Plus, które od 10 lat promują polskie uczelnie, samorządy, oraz biznes. Weryfikują i promują podmioty gospodarcze w mediach ogólnopolskich m.in.: Forbes, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna, Onet, Wirtualna Polska, Interia, Polskie Radio, Tok FM, Polsat i TVP Info.            

  

Kryteria

W drodze weryfikacji sprawdzane są takie zmienne jak: wsparcie polskiej gospodarki, finansowanie rodzimych przedsiębiorców czy promowanie regionalnych produktów. Niezwykle istotne jest pochodzenie producenta (Polska), inwestycje w krajowy kapitał oraz zatrudnienie polskich pracowników. Sprawdzamy również stosowanie nowoczesnych technologii i wprowadzanie rozwiązań innowacyjnych, które powstały na polskich uczelniach oraz w rodzimych ośrodkach badawczo-naukowych. Jeżeli podmiot nie pochodzi z Polskich, ale posiada oddział zatrudniający m.in. polskich pracowników oraz ma wkład w rozwój polskiego biznesu i polepszenia standardu życia mieszkańców Polski może starać się o otrzymanie nagrody Made in Poland. Dodatkowo w przypadku II edycji Kongresu, która odbywa się w Berlinie, współpraca z niemieckimi firmami oraz obecność wśród partnerów Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK) pozytywnie wpływa na decyzję Rady Kongresowej.

 

Nagrody
Organem weryfikującym i przyznającym nagrodę Made in Poland jest specjalnie powołana Rada Kongresowa, złożona z przedstawicieli świata nauki, biznesu i administracji. Są to osoby wyłonione z podmiotów posiadających status partnera bądź współorganizatora Kongresu i jego poprzednich edycji.