Odznaka Honorowa za zasługi dla rozwoju gospodarki RP

Odznaka Honorowa za zasługi dla rozwoju gospodarki RP

Możemy pochwalić się nagrodą, którą otrzymał Prezes Zarządu Relpol S.A., Pan Krzysztof Pałgan

Odznaka Honorowa za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej została przyznana 03.07.2024 r. podczas Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która została wręczona przez Pana wiceministra Waldemara Sługockiego przyznane przez Pana ministra Krzysztofa Paszyka.

Nagroda jest efektem współpracy Relpol S.A. i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Była to wspólna praca nad zaprojektowaniem i stworzeniem nowego przekaźnika bistabilnego poprawiającą efektywność energetyczną przekaźników elektromagnetycznych pozwalającą na redukuję zużycia energii, a co za tym idzie korzyści ekologiczne i finansowe.

W skład zespołu rozwojowego wchodzili pracownicy Działu Rozwoju firmy Relpol oraz pracownicy Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki oraz Instytutu Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Projekt od strony naukowej kierowany był przez Pana prof. dr hab. inż. Roberta Smoleńskiego - Dyrektora Instytutu Uniwersytetu Zielonogórskiego, również nagrodzony Odznaką Honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki RP.

 

IMG-20240704-WA0000