Zapraszamy Energetgab 2019

Energetab 2019 - Dziękujemy za spotkanie

Serdecznie dziękujemy za wizytę na naszym stoisku podczas zakończonych 19 września targów Energetab 2019.

Dziękujemy za poświęcony nam czas, za Państwa cenne uwagi. 

Tegoroczne targi obfitowały w bardzo dużą liczbę prezentowanych NOWOŚCI. Zaprezentowaliśmy po raz pierwszy: 

 

Nową serię przekaźników półprzewodnikowych:  

 • miniaturowe przekaźniki półprzewodnikowe RSR32 -  załączania w zerze lub dowolnym momencie, prąd obciążenia do 2 A

  Energetab_900x730px_RSR

 • miniaturowe przekaźniki półprzewodnikowe RSR35 -  prąd obciążenia do 4 A
 • jednofazowe przekaźniki półprzewodnikowe RSR52 - załączanie w zerze lub w dowolnym momencie, prąd obciążenia do 80 A 
 • trójfazowe przekaźniki półprzewodnikowe RSR62 - załączanie w zerze lub w dowolnym momencie, prąd obciążenia do  80 A 
 • przekaźniki półprzewodnikowe z radiatorem RSR72 - załączanie w zerze lub w dowolnym momencie, prąd obciążenia 75 A    

Nową serię przekaźników nadzorczych RPN:

 • Przekaźniki do nadzoru prądu AC w sieci 1-fazowej. Zakresy nadzorowanego prądu od 0,5A do 16A, co pozwala na dokładne dopasowanie przekaźnika do obwodu kontrolowanego.  

  Energetab_900x730px_RPN

 • Przekaźniki do nadzoru temperatury pracy silnika. Temperatura uzwojeń silnika jest monitorowana za pomocą czujników rezystancyjnych PTC.  Zaletą przekaźnika jest wykrywanie zwarć w obwodzie czujników.  
 • Przekaźniki do nadzoru napięcia w sieci 3-fazowej. Przekaźniki monitorują podstawowe parametry sieci 3 fazowej: zanik fazy, asymetrię, oraz kolejność faz. Dla napięcia przemiennego częstotliwość obwodu pomiarowego w tych urządzeniach może zmieniać się w granicach od 48 do 63 Hz

Nową rodzinę sterowników PLC:  

 • Sterownik programowalny Mikro EHV+ Series - to kompaktowy sterownik PLC z zaawansowanymi funkcjami, ale z bardzo prostym interfejsem obsługi. Z łatwością uruchomią go nie tylko osoby pracujące ze sterownikami, ale również użytkownicy bez doświadczenia. Pojemność

  Sterownik PLC

  pamięci: Program Użytkownika (RAM) do 1024 kB; Program typu boot (FLASH) do 1024 kB; Plik źródłowy (FLASH) do 1024 kB; Pamięć danych 640kB.
 • Sterownik programowalny EHV+ Series - urządzenie  o otwartym i elastycznym systemie. Moduły rozszerzeń umożliwiają elastyczna rozbudowę poprzez dodawanie lokalnych i zdalnych modułów wejść/wyjść. Interfejsy komunikacyjne: Ethernet (10BASE-T/100Base-TX); Interfejs USB(wersja2.0, Full speed, 12 Mb/s.
 • Sterowniki HX Series - zintegrowana komunikacja sieciowa wraz z podstawowymi funkcjami sterowania pozwalają na zastosowanie zarówno w autonomicznych maszynach jak i w rozbudowanych linii produkcyjnych. Obsługa komunikacji w zakresie informacji (Ethernet) i sterowania (EtherCAT). Rejestrowanie danych w obiektach przy użyciu pamięci SD.  Proste w użyciu środowisko projektowe pozwala w rezultacie na obniżenie kosztów instalacji, rozwoju i konserwacji. 
 • EH-RIO2 Series - zdalne moduły wejść/wyjść serii EH-RIO2 umożliwiają swobodne rozproszenie wejść/wyjść w instalacji. Używając modułów EH-RIO2 można precyzyjnie zaplanować i rozbudować wejścia/wyjścia oraz umieścić je tam, gdzie są potrzebne - blisko czujników i elementów wykonawczych.
 • Wyświetlacze serii EH-TPS i EH-TP500. To seria ekranów dotykowych o wysokich parametrach użytkowych. Pierwsze rozwiązania stworzone z myślą o projektach, w których znaczący wpływ ma budżet – wyświetlacze EH-TPS o wymiarach 4,3 cala, 7 cali oraz 10,1 cala. Drugi, to ekran o wysokich parametrach użytkowych z innowacyjną obudową mechaniczną i metalową o stopniu ochrony IP65. Wymiary wyświetlaczy EH-TP500 od 4,3 cala do 15 cali.

Nowe przekaźniki instalacyjne RPI  - nowe wykonania będące uzupełnieniem prezentowanej już wcześniej oferty:

 • przekaźniki do wysokich obciążeń udarowych RPI-1ZI-U24A - 120 A w czasie 20 ms

  Energetab_900x730px_RPI

 • przekaźniki instalacyjne o uniwersalnym napięciu zasilania

         -RPI-1Z-UNI  - 1 zestyk zwierny, obciążenie 16 A
         -RPI-2Z-UNI  - 2 zestyki zwierne, obciążenie 8 A
         -RPI-3Z-UNI  - 3 zestyki zwierne, obciążenie 8 A
         -RPI-1P-UNI  - 1 zestyk przełączny, obciążenie 16 A
         -RPI-2P-UNI  - 2 zestyki przełączne, obciążenie 8 A
         -RPI-3P-UNI  - 3 zestyki przełączne, obciążenie 8 A 

Nowe wykonania przekaźników czasowych serii RPC:

 • przekaźnik działający po zaniku napięcia zasilania RPC-2A-UNI - wielofunkcyjny, działający po zaniku napięcia zasilania (przy załączonym przekaźniku wykonawczym).  2 styki przełączne. 6 funkcji czasowych; 10 zakresów czasowych. Obciążenie znamionowe 2x 8 A. Napięcie

  Energetab_900x730px_RPC

  zadziałania 12...240 V AC/DC 
 • Wyłącznik schodowy RPC-1AS-A230. Służy do załączania obwodów oświetleniowych. Przekaźnik ten ma dodatkową funkcjonalność. Jeżeli funkcja Auto załączona jest w trybie „Extra Time” to po odmierzeniu czasu T, zestyk R zostaje wyłączony na czas 1s, a następnie zostaje ponownie załączony na czas 10s. Pozwala to osobie będącej na klatce schodowej bezpiecznie dotrzeć do następnego wyłącznika aby przedłużyć czas pracy źródeł światła.
 • przekaźniki z natychmiastową zmianą wyboru funkcji bez konieczności ponownego włączenia zasilania:
  RPC-1MC-UNI - 1 zestyk przełączny
  RPC-1MD-UNI - 1 zestyk przełączny 
  RPC-3MD-UNI - 3 zestyki przełączne ( 3 zestyki umożliwiają sterowanie aż trzema niezależnymi urządzeniami w instalacjach niskiego napięcia)

System CZIP® - Cyfrowe zabezpieczania, automatyki, pomiary, sterowanie, rejestracja i komunikacja

Unikatowe zabezpieczenia systemu CZIP®:

Energetab_900x730px_CZIP

 • Podimpedancyjne zabezpieczenie od skutków zwarć międzyfazowych w liniach SN - Alternatywa  dla klasycznych  nadprądowych zabezpieczeń zwarciowych w przypadkach braku możliwości uzyskania selektywności i wymaganej czułości - NOWOŚĆ !!!
 • Detekcja zwarć doziemnych wysokooporowych (do 8k Ω) - Innowacyjne zabezpieczenie ziemnozwarciowe przeznaczone do skutecznego wykrywania zwarć o wysokich rezystancjach przejścia do poziomu 8k Ω
 • Selektywne zabezpieczenie ziemnozwarciowe w polu transformatora uziemiającego - Unikalna funkcja zabezpieczeniowa dla stacji rozdzielczych sieci SN z punktem neutralnym uziemionym przez dowolny element impedancyjny, w tym w sieciach skompensowanych    

 

 ext CZIP®-PRO Rozszerzona sprzętowo wersja systemu CZIP®:

 • elastyczność w wyborze liczby dostępnych portów wejściowych i wyjściowych
 • dodatkowe porty komunikacyjne  

Gniazda bezśrubowe Push-in:

 • Gniazdo GZP4 do przekaźników R2N oraz R4N

  Energetab_900x730px_GZP

 • Gniazdo GZP8 do przekaźników RM84 oraz RM85​
  - Bardzo łatwa instalacja przekaźnika w gnieździe dzięki unikalnemu systemowi prowadzenia przekaźnika wprost na właściwe miejsce. ​ 
  - Możliwość pomiaru i kontroli za pomocą dedykowanych otworów pod sondy pomiarowe. Ergonomiczne umiejscowienie i konstrukcja tego elementu zapewnia stabilną pozycję sondy w gnieździe i swobodę w wykonywaniu innych pomiarów przez operatora.
  - Gniazda o klasie palności V0
 • Gniazdo GZ14P dla energetyki - produkt opracowany w oparciu o założenia firmy Energotest.