Systemy SMP

Systemów Stacjonarnych Monitorów Promieniowania

17.11.2011

Produkowane od ponad 20 lat Systemy SMP wspomagają kontrolę bezpieczeństwa radiologicznego polskich granic. 

Najnowocześniejszy z dotychczas produkowanych to zintegrowany system monitorowania promieniowania jonizującego SMP, który z powodzeniem pełni swoje funkcje w ochronie granic państwowych. 

Wyposażanie w Systemy SMP przejść granicznych, drogowych i kolejowych oraz portów lotniczych i morskich ma na celu wyeliminowanie nielegalnego transferu materiałów radioaktywnych i nuklearnych w środkach transportu, ruchu pieszym, w bagażu podręcznym i transportowym.

Systemy SMP doskonale sprawdzają się również w procesach recyklingu w zakładach przerobu złomu i składowiskach odpadów oraz w obiektach o specjalnym przeznaczeniu, związanych z potrzebą kontroli materiałów radioaktywnych i jądrowych.

SMP-droga02

Na przestrzeni kilkunastoletniej współpracy ze służbami granicznymi oraz instytucjami naukowymi udało nam się stworzyć unikalny w skali światowej system ochrony radiologicznej granic Polski. Zainstalowaliśmy kilkaset systemów.

 

Do roku 2009 instalacje dotyczyły w większości punktów kontroli na przejściach granicznych, w portach lotniczych i morskich. W roku 2010 sprzedaż systemów ukierunkowana była głównie na zakłady przerobu złomu.

 

Rok 2011 – 2012, dzięki ogromnym nakładom inwestycyjnym na rozbudowę i przygotowanie krajowych lotnisk na EURO 2012, przyniósł Relpolowi imponujący portfel zamówień. W tym okresie wyposażymy w nasze systemy SMP takie lotniska jak: Łódź Lublinek, Rzeszów Jasionka, Wrocław Strachowice, Gdańsk Rębiechowo, Poznań Ławica.

SMP

 

Realizacja tak ważnych instalacji jest nie tylko ogromnym wyzwaniem dla Relpolu ale przede wszystkim ukoronowaniem i oceną naszej dotychczasowej pracy w zakresie rozwoju systemów monitorowania promieniowania jonizującego. Obecnie jesteśmy jedynym polskim producentem tego typu systemów. Nasi konstruktorzy nieustannie dbają by wszystkie najnowocześniejsze technologie, w krótkim czasie znalazły zastosowanie w konstrukcji wyrobu.